Najlepsi bramkarze Reprezentacji Arabii Saudyjskiej

Najlepsi bramkarze Reprezentacji Arabii Saudyjskiej

Wzrok większości kibiców piłki nożnej skupia się przede wszystkim na graczach ofensywnych. Jednak w wielu meczach prawdziwymi bohaterami zostają ci, którzy są w stanie zatrzymać nawet najlepszych goleadorów. Mowa oczywiście o bramkarzach. Aby uzyskać awans do fazy play-off na MŚ 2022, Polacy będą musieli znaleźć sposób na przedarcie się przez defensywę między innymi Arabii Saudyjskiej. Kto będzie bronić bramki naszych rywali? Jacy zawodnicy zasługują na miano najbardziej znanych bramkarzy Arabii Saudyjskiej?

Najlepsi bramkarze w historii reprezentacji Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska może wydawać się krajem leżącym na absolutnych peryferiach światowego futbolu. Jednak w piłkarskiej historii tego kraju pojawiali się liczni utalentowani zawodnicy. Wśród nich byli również bramkarze Arabii Saudyjskiej. Jaki zawodnik został najlepiej zapamiętany przez Saudyjczyków?

Mohammed Al-Deayea

Czy bramkarz Arabii Saudyjskiej może być rekordzistą? Mohammed Al-Deayea pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe! Były zawodnik Al-Ta’ee i Al-Hilal to bez wątpienia najlepszy bramkarz Arabii Saudyjskiej w historii. Świadczą o tym jego rekordowe statystyki. Mohammed Al-Deayea reprezentował narodowe barwy w latach 1993-2006. W tym czasie przywdziewał reprezentacyjny trykot aż… 173 razy! Dzięki temu jest on absolutnym rekordzistą pod względem liczby występów w narodowej reprezentacji wśród bramkarzy!

Mohammed Al-Owais

Obecnie reprezentacja Arabii Saudyjskiej podtrzymuje stały trend polegający na powoływaniu do reprezentacji najlepszych graczy z lokalnej ligi. Dlatego aktualnie etatowym bramkarzem kadry Saudyjczyków jest Mohammed Al-Owais, czyli golkiper Al-Hilal. Mohammed Al-Owais ma już na swoim koncie grubo ponad 30 występów w reprezentacyjnym trykocie. Jego liczne interwencje pomogły reprezentacji Arabii Saudyjskiej w wywalczeniu korzystnych rezultatów.

Kto stanie w bramce Arabii Saudyjskiej podczas meczu z Polską na MŚ 2022?

Wspomniany Mohammed Al-Owais jest więc oczywistym faworytem do roli pierwszego bramkarza reprezentacji Arabii Saudyjskiej na nadchodzącym mundialu. Gdyby jednak Al-Owais nie mógł wystąpić, szansę występu otrzyma jeden z jego zmienników. Obecnie taką rolę odgrywają Fawaz Al-Qarni oraz Mohammed Al-Rubaie.