Najlepsi strzelcy Reprezentacji Arabii Saudyjskiej

Najlepsi strzelcy Reprezentacji Arabii Saudyjskiej

W gronie największych piłkarskich goleadorów na próżno szukać reprezentantów Arabii Saudyjskiej. Faktycznie napastnicy z tego kraju nie występują w żadnym z topowych europejskich klubów. Nie oznacza to jednak, że należy lekceważyć potencjał linii ofensywnej w reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Jej historia pokazuje bowiem, iż Saudyjczycy potrafią również strzelać bramki! Kto strzelił najwięcej bramek dla reprezentacji Arabii Saudyjskiej? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

Kto strzelił najwięcej bramek w reprezentacji Arabii Saudyjskiej?

O sile ofensywy reprezentacji Arabii Saudyjskiej przez lata stanowili napastnicy występujący w lokalnej lidze. Wśród nich można było znaleźć kilku zawodników o naprawdę imponujących umiejętnościach. Oto najlepsi strzelcy Arabii Saudyjskiej w historii:

Majed Mohammed Abdullah – 72 bramki

Przydomek „Pelé Pustyni” jest najlepszym dowodem tego, co Majed Mohammed Abdullah wyczyniał na światowych boiskach pod koniec XX wieku. Choć był to napastnik, który całą swoją seniorską karierę spędził w saudyjskim klubie An-Nassr, jego dyspozycja w reprezentacji budziła powszechny respekt. Dobitnie świadczy o tym także jego dorobek bramkowy, gdyż w latach 1978-1994 Abdullah w barwach narodowych zdobył aż 72 gole. Jest to absolutny rekord, który sprawia, że Abdullah zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców reprezentacji Arabii Saudyjskiej.

Sami Al-Jaber – 46 goli

Daleko za plecami Abdullaha znajduje się wicelider tego rankingu. Jest nim Sami Al-Jaber, czyli były zawodnik Al-Hilal Rijad oraz Wolverhampton Wanderers. Reprezentacyjna kariera Al-Jabera trwała od 1992 do 2006 roku. W tym czasie napastnik zanotował 46 bramek w reprezentacyjnej koszulce, co daje mu tytuł drugiego najskuteczniejszego strzelca w historii Arabii Saudyjskiej.

Yasser Al-Qahtani – 42 bramki

Podium przygotowanego zestawienia uzupełnia Yasser Al-Qahtani, który również całą swoją karierę spędził w saudyjskich klubach. Co ciekawe, swego czasu był on także kapitanem reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Podczas swoich występów w reprezentacyjnym trykocie Al-Qahtani zdobył łącznie 42 bramki.

Najlepsi strzelcy w Arabii Saudyjskiej. Kogo zobaczymy na mundialu w meczu z Polską?

Wszyscy opisani wyżej piłkarze znajdują się już na sportowej emeryturze. Tym samym żaden z nich nie wystąpi w meczu przeciwko Polsce.

Obecnie najważniejszymi ogniwami w ofensywie reprezentacji Arabii Saudyjskiej są: Saleh Al-Shehri, Salim ad-Dausari oraz Firas al-Buraikan. To ci napastnicy będą się starali zagrozić polskiej bramce w czasie mundialowego spotkania obu reprezentacji.