Najlepsi bramkarze Reprezentacji Meksyku

Najlepsi bramkarze Reprezentacji Meksyku

Pozycja bramkarza pod wieloma względami jest absolutnie unikalna. Dlatego na kartach historii światowego futbolu zapisało się wielu wybitnych bramkarzy. W tym gronie można oczywiście znaleźć również reprezentantów Meksyku. Toteż w niniejszym tekście przyjrzymy się najlepszym bramkarzom, którzy reprezentowali barwy narodowe Meksyku.

Najlepsi bramkarze w historii reprezentacji Meksyku

Ocena bramkarzy wbrew pozorom nie jest prosta. Można przy niej uwzględnić wiele czynników, takich jak: liczba występów, liczba czystych kont i ogólna dyspozycja boiskowa. Dlatego w tym tekście pojawią się najlepsi bramkarze Meksyku z najnowszej historii.

Jorge Campos

Jorge Campos był absolutnym fenomenem na swojej pozycji. Meksykanin zawdzięczał swoją sławę dwóm czynnikom. Pierwszym były niezwykle oryginalne i kolorowe stroje bramkarskie, w których regularnie występował. Dzięki nim do dzisiaj jest on jednym z najbardziej znanych bramkarzy Meksyku. Jednakże Campos budzi powszechny respekt również dlatego, że odniósł sukces jako bramkarz mierzący… 168 centymetrów!

Guillermo Ochoa

Niekwestionowany bohater reprezentacji Meksyku na MŚ 2014. Guillermo Ochoa ze względu na swoje kapitalne interwencje w czasie tej imprezy zyskał światowy rozgłos. Zaowocował on nawet transferem bramkarza Meksyku do hiszpańskiej Malagi. Co więcej, pomimo tego, że Ochoa ma już 37 lat – do dzisiaj jest on numerem 1. reprezentacji Meksyku!

Óscar Pérez

Pérez na początku XXI wieku był etatowym bramkarzem reprezentacji Meksyku. Na swoim koncie ma udział w dwóch mundialach – MŚ 2002 i 2010. W obu przypadkach Pérez występował jako główny bramkarz reprezentacji i zanotował wiele udanych interwencji.

Kto stanie w bramce Meksyku podczas meczu z Polską na MŚ 2022?

Obecnie faworytem do zajęcia miejsca w meksykańskiej bramce podczas MŚ 2022 jest oczywiście Guillermo Ochoa. Jeśli doświadczonego bramkarza nie wyeliminuje kontuzja, to on zapewne stanie między słupkami podczas meczu z Polską. Gdyby jednak doszło do nieprzewidzianej sytuacji – zmiennikiem Ochoi powinien być równie doświadczony Alfredo Talavera.