Niemcy na Euro 2024 – czy gospodarze wygrają turniej?

Wszyscy kibice piłki nożnej wyczekują mistrzostw Europy 2024, które odbędą się na niemieckich boiskach. W trakcie miesiąca rozgrywek odbędzie się 51 meczów piłkarskich, którym towarzyszyć będą niezwykłe emocje, a wszystkie drużyny będą walczyć o miano najlepszej na Starym Kontynencie. Niemcy EURO 2024 to znakomita okazja dla gospodarzy, aby jako najbardziej utytułowana reprezentacja Europy wygrać turniej finałowy. Reprezentacja Niemiec znajduje się w gronie faworytów do triumfu w zbliżającym się EURO.

Czy Niemcy wygrają Euro 2024?

Piłkarska reprezentacja Niemiec zaraz po Brazylii to najbardziej utytułowana drużyna na świecie. Niemcy wystąpili w dwudziestu finałowych turniejach MŚ, czterokrotnie triumfując na mundialu. Tak wielkie osiągnięcia sprawiają, że Niemcy są stawiani w gronie faworytów do zwycięstwa zarówno w mistrzostwach światach, jak i mistrzostwach Europy praktycznie przy okazji każdego turnieju.

W ostatnich latach reprezentacja Niemiec nie miała tak dobrej passy. Ostatnie dwa mundiale, a więc MŚ 2022 i MŚ 2018 Niemcy kończyli zaledwie na fazie grupowej, natomiast EURO 2020 na 1/8 finału. W reprezentacji Niemiec doszło do sporych zmian, a kadra znacząco się zmieniła. To oczywiście musiało mieć wpływ na formę drużyny narodowej, o czym świadczą wspomniane wyniki.

W 2024 roku gospodarzem mistrzostw Europy będą nasi zachodni sąsiedzi i jest to doskonała okazja dla reprezentantów Niemiec, aby powrócić na szczyt i tym samym powalczyć o finał, a następnie zwycięstwo w decydującym meczu. Z pewnością kadra prowadzona przez selekcjonera Juliana Nagelsmanna będzie chciała dokonać tej sztuki, tym bardziej że zagra w swoim kraju, gdzie na każdym kroku będzie czuć wsparcie niemieckich kibiców. Bycie gospodarzem EURO to duży handicap. Należy jednak pamiętać, że w gronie faworytów znajdują się także inne zespoły, które na ostatnich turniejach pokazały się z bardzo dobrej strony i również mają swoje ambicje. Reprezentacje Francji, Anglii, Hiszpanii, czy Portugalii także liczą na udany start podczas EURO 2024 i będą chciały pokrzyżować Niemcom plany.

Toni Kroos zbawieniem dla reprezentacji?

Toni Kroos to jeden z najlepszych pomocników na świecie na przestrzeni ostatnich lat. Na dalekie wody wypłynął dzięki świetnym występom w niemieckiej Bundeslidze, jako zawodnik Bayernu Monachium, a także przebywając na wypożyczeniu w Bayerze Leverkusen. Dobra forma w ligowych rywalizacjach zaowocowała powołaniem pomocnika do dorosłej reprezentacji Niemiec. Toni Kroos zadebiutował w kadrze 3 marca 2010 roku, a z drużyną narodową odnosił ogromne sukcesy. Pomocnik zdobył mistrzostwo świata w 2014 roku, zajął trzecie miejsce na mundialu w RPA cztery lata wcześniej, a ponadto ma swoim CV dwa brązowe medale. Odpowiednio ME 2012 i 2016. Kolejnym klubem Toniego Kroosa był Real Madryt, w którym występuje do dziś, gdzie nadal błyszczy formą.

W reprezentacji Niemiec Toni Kroos rozegrał 106 oficjalnych meczów. W 2021 roku zapowiedział, że kończy reprezentacyjną karierę, lecz po trzech latach nastąpił niemały zwrot akcji. W lutym 2024 roku zawodnik oznajmił, że wraca do kadry narodowej i wystąpi na EURO 2024. Na decyzję zawodnika ogromny wpływ miał aktualny selekcjoner reprezentacji Niemiec Julian Nagelsmann. Toni Kroos przyznaje, że nie jest zbawicielem, lecz zrobi wszystko, aby osiągnąć z drużyną dobry wynik na EURO 2024.

Ile razy Niemcy wygrali Euro?

Reprezentacja Niemiec jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych na świecie. W swojej gablocie Niemcy posiadają puchary za triumfy w mistrzostwach świata oraz w mistrzostwach Europy. Jak sytuacja wygląda w przypadku rywalizacji w piłkarskich zmaganiach na Starym Kontynencie? Niemcy trzykrotnie triumfowali w finałach EURO.

Dla reprezentacji Niemiec bardzo udane były mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 1972 roku, których gospodarzem była Belgia. Wówczas Niemcy zdobyli swoje pierwsze mistrzostwo Europy. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali w finale Związek Radziecki 3:0. Na kolejny triumf w EURO reprezentacja Niemiec musiała poczekać do 1980 roku. Gospodarzem turnieju byli Włosi. Tym razem podczas finałowego starcia, które odbyło się 22 czerwca 1980 roku, Niemcy pokonali Belgię 2:1.

Ostatnie zwycięstwo Niemców w turnieju mistrzostwa Europy UEFA miało miejsce podczas turnieju finałowego w 1996 roku. Gospodarzem imprezy była Anglia, a Niemców nie była w stanie powstrzymać żadna reprezentacja narodowa. Ostatecznie Niemcy po dogrywce pokonali Czechów 2:1. Dubletem popisał się Oliver Bierhoff.

Kto jest głównym rywalem Niemców do wygrania turnieju?

Wszyscy eksperci, którzy próbują wytypować, kto sięgnie po mistrzostwo UEFA EURO 2024, w gronie faworytów stawiają pięć drużyn. Oczywiście oprócz gospodarzy turnieju, czyli Niemców w tym elitarnym gronie znajdują się najlepsze drużyny, jak: Francja, Anglia, Hiszpania i Portugalia. Wszystkie reprezentacje mają w swoim CV spore osiągnięcia i marzą o tym, aby sukcesem zakończyć zmagania na EURO 2024. Warto jednak pamiętać, że podczas każdej imprezy tak wielkiej rangi, pojawia się tzw. zespół turniejowy, który początkowo nie był brany pod uwagę w roli faworyta, lecz z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Na EURO 2024 niewykluczone są niespodzianki! Przypominamy, że EURO odbędzie się na przełomie czerwca 2024 i lipca 2024.