Najlepsi strzelcy Reprezentacji Argentyny

Najlepsi strzelcy Reprezentacji Argentyny

Ameryka Południowa to jeden z najważniejszych kontynentów na mapie piłkarskiego świata. To właśnie liczni południowoamerykańscy piłkarze stali się absolutnymi ikonami światowego futbolu. Wystarczy choćby wspomnieć o boskim Diego Maradonie oraz Leo Messim. Obaj Argentyńczycy na zawsze zostaną już twarzami różnych piłkarskich epok. To najlepiej pokazuje, że Albicelestes od lat słyną ze znakomitych goleadorów. Który z takich piłkarzy ma jednak okazalszy dorobek? Kto strzelił najwięcej bramek dla reprezentacji Argentyny? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższym artykule!

Kto strzelił najwięcej bramek w reprezentacji Argentyny?

Wymienieni już Leo Messi oraz Diego Maradona to dwie twarze argentyńskiego futbolu. Nic więc dziwnego, że ci dwaj legendarni piłkarze są często ze sobą zestawiani. Który z nich jest jednak górą pod względem liczby zdobytych goli? Oto aktualna klasyfikacja strzelców reprezentacji Argentyny:

Leo Messi – 86 bramek

Aktualny kapitan reprezentacji Argentyny jest zdecydowanie najlepszym strzelcem w całej historii argentyńskiego futbolu. Od swojego debiutu w narodowych barwach w 2005 roku Messi aż 86 razy pokonywał bramkarzy rywali. Nawet najlepsi strzelcy Argentyny nie mogą więc równać się z tym dorobkiem. Wszystko wskazuje więc na to, że Leo jeszcze przez lata pozostanie na tym tronie.

Gabriel Batistuta – 55 gole

Wbrew pozorom to nie Diego Maradona jest wiceliderem tego rankingu. Ba! „Boskiego Diego” nie ma nawet w TOP 3! Wynika to z faktu, że Diego Maradona na boisku czasami grał jako nominalny pomocnik. Dlatego jego dorobek jest mniejszy w porównaniu do niektórych napastników ekipy Albicelestes. Jednym z nich jest Gabriel Batistuta, czyli były piłkarz m.in.: Boca Juniors, AS Romy oraz AFC Fiorentiny. W latach 1991-2002 napastnik zdobył aż 55 bramki w reprezentacyjnym trykocie. To daje mu pozycję wicelidera opisywanego rankingu.

Sergio Agüero – 41 bramek

Podium uzupełnia znany były gracz Atletico Madryt, Manchesteru City oraz FC Barcelony. Sergio Agüero w czasie swojej reprezentacyjnej kariery zdobył 41 bramek. Niestety, problemy z sercem zmusiły go do wcześniejszego zakończenia przygody z piłką nożną. Dlatego Kun nie zdoła już poprawić swojego dorobku.

Dla porządku dodamy jeszcze, że 4. miejsce zajmuje Hernán Crespo (35 goli), a dopiero 5. miejsce przypadło Diego Maradonie (34 bramki).

Najlepsi strzelcy w Argentynie. Kogo zobaczymy na mundialu w meczu z Polską?

Spośród wymienionych piłkarzy tylko Leo Messi kontynuuje jeszcze swoją karierę w reprezentacji Albicelestes. Tym samym to on będzie jej głównym ogniwem podczas MŚ 2022. Obok niego wystąpią zapewne: Lautaro Martinez oraz Ángel Di Maria.