Najlepsi bramkarze Reprezentacji Argentyny

Najlepsi bramkarze Reprezentacji Argentyny

Reprezentacja Albicelestes od lat słynie przede wszystkim z wybitnych graczy ofensywnych. Nie można jednak zapominać o tych zawodnikach, którzy rzadziej skupiają na sobie uwagę kibiców. Rola bramkarza reprezentacji Argentyny to niezwykłe wyróżnienie dla każdego golkipera. Dlatego warto zwrócić uwagę na tych zawodników. Który z nich zapracował na miano najlepszego bramkarza Argentyny?

Najlepsi bramkarze w historii reprezentacji Argentyny

Rywalizacja na pozycji podstawowego bramkarza zawsze jest bardzo zacięta. Dlatego argentyńscy zawodnicy muszą mocno zapracować na miejsce w reprezentacji. Kto zdołał sprostać temu zadaniu i stał się prawdziwym numerem 1? Oto najbardziej znani bramkarze Argentyny:

Sergio Romero

Sergio Romero jako były bramkarz reprezentacji Argentyny miał zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie można jednak odmówić mu wielu fantastycznych interwencji, którymi ratował reprezentację Albicelestes. Znakomita forma argentyńskiego bramkarza nie umknęła także uwadze przedstawicieli wielkich klubów piłkarskich. Dzięki niej w 2015 roku Sergio Romero trafił do Manchesteru United. Choć w barwach „Czerwonych Diabłów” zaliczył tylko okazjonalne występy, zyskał on miano najbardziej znanego bramkarza Argentyny. Ponadto Romero jest rekordzistą pod względem liczby występów w reprezentacji Albicelestes wśród bramkarzy. Liczba jego występów zatrzymała się na 96 meczach.

Roberto Abbondanzieri

Roberto Abbondanzieriego będą zapewne pamiętać fani ligi hiszpańskiej, gdyż Argentyńczyk w latach 2006-2009 bronił barw Getafe. Oprócz tego Abbondanzieri zaliczył niespełna 50 spotkań w reprezentacyjnym trykocie. Dzięki temu do dzisiaj pozostaje rozpoznawalną postacią.

Kto stanie w bramce Argentyny podczas meczu z Polską na MŚ 2022?

Sergio Romero i Roberto Abbondanzieri zakończyli już swoje kariery. Natomiast wśród aktualnych bramkarzy Albicelestes największe szanse na występ podczas MŚ 2022 ma Emiliano Martinez. Jeśli golkiper Astonu Villa nie będzie mógł zagrać, jego miejsce zajmie doświadczony Franco Armani albo Gerónimo Rulli.