Kto zostanie mistrzem w Ekstraklasie?

ekstraklasa

Sezon 2023/2024 Ekstraklasy na finiszu. Mimo że do jego zakończenia pozostało pięć kolejek wiele pytań pozostaje kwestią otwartą. Między innymi to, kto zostanie mistrzem Polski w piłce nożnej w kampanii ligowej 2023/2024. Odpowiedzi na to pytanie postaramy się poszukać w dalszej części artykułu.

Kto wygra Ekstraklasę? Najwięksi faworyci

Piłkarska Ekstraklasa ma to do siebie, że lubi i potrafi zaskakiwać. W ostatnich sezonach robiła to już nie raz. Tak jak choćby w poprzedniej kampanii ligowej. Wydawało się wtedy, że nikt i nic nie jest w stanie zagrozić Legii Warszawa w zdobyciu kolejnej mistrzowskiej gwiazdki.

Tymczasem tutaj takie zaskoczenie. Konsekwentnie grający przez cały sezon Raków Częstochowa w decydującej fazie poprzedniego sezonu wypracował sobie przewagę nad rywalami. Przewagę, której nie oddał do końca. W konsekwencji dała mu ona pierwszy tytuł mistrzowski.

W obecnie trwającym sezonie wśród faworytów do tytułu wymienia się, a jakże, Legię Warszawa, która, nawiasem mówiąc, ma najwięcej tytułów mistrza Polski. Oprócz Legii w tym gronie jest także Lech Poznań, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław czy co zaskakujące… Jagiellonia Białystok.

Czy Jagiellonia Białystok sprawi niespodziankę?

Wyścig o tytuł mistrza Polski wciąż trwa. Im bliżej finiszu, tym nabiera coraz większych rumieńców. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że realne szanse na tytuł zachowuje wciąż aż siedem drużyn. W tym Raków Częstochowa. Jednak to nie aktualny mistrz Polski jest na ustach wszystkich. Najwięcej mówi się o Jagiellonii Białystok.

Zespół z Podlasia jest liderem tabeli i absolutną rewelacją Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Adriana Siemieńca gra widowiskowy, bezkompromisowy, a przede wszystkim skuteczny futbol. To wszystko stawia białostoczan na pole position na końcowym etapie walki o tytuł. W kontekście Jagiellonii byłby to pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu. Gra idzie o naprawdę najwyższą stawkę.

Oprócz finiszu Ekstraklasy, duże emocje czekają na kibiców również w finale Pucharu Polski, gdzie Pogoń Szczecin zmierzy się z Wisłą Kraków. Ten mecz zaplanowano na czwartek, 2 maja 2024 roku.